/Files/images/2023-2024/101_2.jpg

Пам’ятка для дітей з пожежної безпеки

Питання пожежної безпеки для дітей і підлітків дуже важливі, тому, батьки, вихователі дитячих садків і вчителі повинні приділяти належну увагу цьому питанню. Як правило, якщо виникає пожежа, то це трапляється раптово і вогонь поширюється дуже швидко. Не розгубитися в

такій ситуації неможливо, а якщо у дитини не досить знань, як поводитися при пожежі, то ситуація може виявитися плачевною. У цій статті ми будемо говорити про правила і пам’ятках з пожежної безпеки для дітей.

Що таке протипожежна безпека

Вивчення пожежної безпеки і навчання поведінці при виникненні критичної ситуації входить в загальноосвітній курс шкільної програми дошкільних закладів. Кожна мама невпинно повторює своєму малюкові, що сірниками грати не можна. Поступово ці істини закріплюються у мозку дитини, хоча іноді дітям хочеться перевірити, чому ж саме не можна чіпати сірники.

Виховуючи дитину, слід пояснювати йому, які дії можуть призвести до небезпечних ситуацій. Наприклад, деякі види ігор, перебування у небезпечних для життя і здоров’я місцях, можуть стати причиною пожежі.

Говорити з дітьми про пожежну безпеку слід, мало не з пелюшок. Вік 3-4 роки вважається оптимальним для того, щоб розповісти дитині ази пожежної «граматики».

Дитина має розуміти, чому пожежі небезпечні, шкідливий дим, і що гірше, вогонь або дим. Залишатися в палаючій квартирі або як-то (і як саме) з неї вибиратися. Чи варто намагатися гасити пожежу самостійно і кого покликати на допомогу, якщо вдома немає дорослих.

На всі ці питання у дитини повинні бути вичерпні відповіді, дозволяють приймати правильне рішення в критичній ситуації.

/Files/images/2023-2024/вогонь.png

Батьки вдома повинні проводити профілактичні бесіди з дітьми на теми протипожежної безпеки. Діти повинні знати, що сірники є необхідним інструментом для розпалювання вогню для приготування їжі, але ніяк не іграшкою. Також важливо, щоб дитина розуміла, що не можна торкатися мокрими руками електричні прилади, що-небудь пхати в розетки, торкатися оголених проводів.

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.

• сірниками, свічками, запальничками та іншим грати не можна. Якщо дитиною знайдено що-небудь з перерахованого, він повинен віддати свою знахідку дорослим.
  • вмикати телевізор, комп’ютер, ноутбук без дорослих не можна (мова йде про маленьких дітей, які ще не досить добре освоїли ці гаджети).
  • користуватися будь-якими електричними приладами без дорослих не можна.
  • залишати без нагляду ввімкнені електроприлади не можна.

Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація,то дитина повинна знати такі правила і вимоги:

• маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;
  • у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;
  • покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;
  • попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 01;
  • заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;
  • забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, так як він може вийти з ладу із-за пошкодження електропроводки;
  • якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, він повинен падати на підлогу і катаючись, гасити її;
  • дим небезпечний не менш вогню, тому для запобігання отруєння чадним газом особа під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.

ВІРШИКИ-ЗАГАДКИ про вогонь

Як побачиш: малюки

Взялися за сірники.

То ти маєш їх спиняти -