Цьова Ліна Миколаївна
Кваліфікація: Спеціаліст вищої категорії
Освіта: ХНПУ імені Г. С. Сковороди, психолог, 2007 рік закінчення
Має авторські програми "Корекція дитячої тривожності методами психогімнастики та арт-терапії" та "Слово до слова - вийде розмова"

Пріоритетний напрям роботи: психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами у дошкільному закладі

Тема досвіду роботи: "Роль практичного психолога ДНЗ у впровадженні інклюзії у освітньо-виховний процес"

Шановні батьки та педагоги!

Запрошую вас на індивідуальні консультації зі складних проблем навчання і виховання дітей

батьки щочетверга 15.00-17.00

педагоги щосереди 12.30-13.30 та щоп’ятниці12.30-13.30

Ви зможете отримати кваліфіковані відповіді та поради на наступні запитання:
  • Консультація з питань навчання і виховання дитини;
  • Психологічна підготовка дитини до шкільного навчання;
  • Допомога "новеньким" у адаптації до дитячого садка;
  • Розвиток інтелектуальної та емоційної сфери дитини;
  • Корекція негативних рис особистості.
У житті кожного іноді виникають проблеми, які важко вирішити наодинці. Ви можете отримати кваліфіковану допомогу у питаннях навчання та виховання дітей за

Телефоном довіри: 764-22-39

/Files/images/images (15).jpg

ПОКАРАННЯ БЕЗ ЗЛОЧИНУ

Чи мають право батьки бити свою дитину?

Соціологічні опитування свідчать, що близько 70% дітей стали жертвами того чи іншого насилля з боку близьких родичів.

Дорослі не тільки дають своїм дітям потиличники і б’ють паском по м’якому місцю, але й ламають ребра, наносять черепно-мозкові травмі, пошкоджують органи…

А багато хто, не застосовуючи фізичне насилля, знаходить інші виховні способи – не паском, так заборонами, залякуваннями, знущаннями. Причому і насилля це не вважається: ну накричали на дитину, ну принизили – подумаєш, від цього ще ніхто не помирав. Загартованішою буде!

А спеціалісти переконані, що будь-яка форма жорстокого поводження з дітьми назавжди залишає шрами в душі дитини і призводить до дуже трагічних наслідків.

Знаряддя катувань

- Я не розумію, у чому я винен, - виправдовувався перед психологами батько 7-річного хлопчика. – Мене теж так виховували: як тільки завинив – відразу паском і в куток! Із мене відразу всі дурниці вивітрювалися.

До речі, більшість батьків теж борються з «дурницями» саме такими методами. Ось і обдаровують дитину ляпасами, паском, дрючком, шваброю, парасолькою – що трапиться під гарячу руку.

Дітей б’ють по заслузі і просто для профілактики, на них зривають власні комплекси, невдачі й образи, не задумуючись, що навіть потиличники підривають здоров’я дитини (від них, між іншим, струс мозку буває).

А в результаті:дитина починає панічно боятися мами з татом, підлещується до них, сподіваючись, що це позбавить її від батьківського покарання. Не ризикуючи показати дорослим, що діється в її душі після чергової порції «виховання», вона зриває всю силу свого гніву на тих, хто слабший від неї. Не дивно, що в результаті їй дуже складно буває встановити контакт з однолітками – кому ж сподобається, коли на тебе накидаються з кулаками! А в підлітковому віці такі діти частіше, ніж однолітками з благополучних сімей, «підсідають» на спиртне, наркотики, потрапляють у кримінальний світ, роблять спроби самогубства…

Краще б ти не народився…

Ця форма жорстокого поводження з дітьми, напевне, найпоширеніша. Ваша дитина зазнає емоційного насилля, якщо ви:

· постійно її ображаєте, принижуючи її гідність;

· використовуючи образливі прізвиська, погрожуєте і весь час

критикує рідну дитину;

· ігноруєте її інтереси, скупі на батьківську ласку, тепло і любов.

· А знаєте, що самі діти вважають психологічним насиллям? «Це коли

батько змішує тебе з брудом», - вважає 7-річний хлопчик. «Це коли мама каже, що краще б ти не народжувалася і що треба було їй зробити аборт», - каже 9-річна дівчинка. «Це коли на тебе весь час кричать, обзивають тупаком та ідіотом, і все, що ти не зробиш, - не так. Схоже, що вони зляться просто на те, що ти живеш іноді навіть хочеться померти», - зізнається 11-річний хлопчик.

А в результаті:від словесних «побоїв» діти страждають не менше, ніж від фізичних: у них з’являються емоційні порушення, розвиваються різні психосоматичні захворювання (ожиріння, астма, неврози, енурез, тики та ін.).

Комплекс невдахи

Але ось що дивно: батьки-агресори найчастіше переконані у тому, що їхня поведінка дитині тільки на благо. Мовляв, якщо її постійно підганяти (не важливо, якими способами), дитина, бажаючи довести всім, що вона не така й вже й погана, буде прагнути розвивати в собі кращі якості. Але насправді відбувається зворотний процес!

У всіх дітей, які пережили насилля з боку батьків, на все життя формується низька самооцінка, численні комплекси і страхи. Їм вкрай важко досягти чогось у житті. Ось і виходить, що батьки-агресори, по суті, роблять зі своїх дітей потенційних невдах, прирікаючи їх на муку як у дитинстві, так і в дорослому житті. Отож, дітей краще виховувати не батогом, а пряником!

ДІТИ, ЯКИХ Б’ЮТЬ БАТЬКИ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ, ЧАСТІШЕ ВІД ІНШИХ ПОЧИНАЮТЬ ПИТИ, ВЖИВАТИ НАРКОТИКИ ТА СТАЮТЬ ЗЛОЧИНЦЯМИ.

Як виховувати?

НАПЕВНЕ, суворий окрик цілком доречний, якщо донька влаштувала істерику в магазині, вимагаючи купити певну іграшку. Можливо, піде на користь «провітрювання» у кутку чи легенький ляпас, якщо дитина побила свого приятеля. Але річ у тім, що наступного разу ваша система покарань уже не спрацює! Вам доведеться карати все сильніше і сильніше, щоб одержати потрібний результат.

Мабуть, є тільки один безпрограшний спосіб – поговорити з дитиною, критикуючи її вчинки (а не її саму як особистість) і пояснюючи, тому ви вважаєте її поведінку неприйнятною (маленьких же дітей можна відволікти від тих дій, які вам не подобаються). Найчастіше буває достатньо сказати дитині: «Мене дуже засмутив твій вчинок», щоб вона задумалася про те, що робить не так.

Ви більше доб’єтеся від дитини, якщо висловите своє побажання у прихильній формі: «Я б дуже хотіла, щоб ти грався тихенько». Це набагато краще, ніж сказати: «Не галасуй так!».

Ніколи не забувайте про те, що дитина саме з вас змальовує те, як потрібно поводитися у критичних ситуаціях. Тому постарайтеся підказати їй, правильний «алгоритм» розв’язання задачі.

/Files/images/насильство.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 188