літній оздоровчий період
![]()
Заклад дошкільної освіти переведено на оздоровчий режим роботи з 01.06.2024 по 31.08.2024.
ПЛАН РОБОТИ ЗДО В ЛІТНІЙ ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД
План роботи ЗДО на літній період розробляється перед початком нового навчального року, у травні він коректується, додатково заслуховується і затверджується на засіданні педагогічної ради, погоджується з районним/міським управлінням освіти та територіальною санітарно-епідеміологічною службою. Загальна структура плану роботи ЗДО на літній період залишається такою ж як і на навчальний рік. Мають бути визначені завдання роботи на літній період, розділи:
- Методична робота з кадрами, робота методичного кабінету – форми роботи з педагогами, помічниками вихователя, спрямовані на активізацію педагогічної діяльності в літній період (відповідної тематики) та форми роботи, спрямовані на підготовку до роботи в новому навчальному році.
- Вивчення стану та організації літнього оздоровлення, організації життєдіяльності дітей (вибірковий, тематичний контроль щодо дотримання вимог безпеки життєдіяльності, проведення загартовуючих заходів, забезпечення оптимального рухового режиму, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів).
- Організаційно-педагогічна робота: співпраця з батьками (батьківські збори, наочні форми співпраці, анкетування за актуальними темами: загартування, харчування, БЖД), з різними установами та організаціями (ляльковий театр, кінотеатр, музей, дитяча бібліотека).
- Робота медичного кабінету: медико-профілактичні, оздоровчі заходи, санітарно-просвітницька робота з дітьми, батьками, педагогами, медико-педагогічний контроль (за температурним режимом, за організацією харчування, оздоровлення, запобігання інфекційним захворюванням, отруєнь)
- Адміністративно-господарська діяльність (придбання необхідного обладнання, інвентарю, ремонти приміщень, майданчиків, комунікаційних систем, благоустрій території ЗДО тощо).
- Плани роботи повинні відповідати типу закладу, його можливостям (матеріальним, кадровим, освітнім, медичним).
На літній період складається для кожної вікової групи режим дня, розклад організованої навчальної діяльності, які затверджуються керівником закладу. Має бути затверджений керівником ЗДО графік видачі їжі з харчоблоку для різних вікових груп.
В літній період необхідно особливу увагу звернути на забезпечення
- дотримання режиму дня;
- максимального перебування дітей на свіжому повітрі (винести на свіже повітря проведення організованої навчальної діяльності – веранди, тіньові навіси, ігрові, фізкультурні майданчики);
- проведення екскурсій, якщо є така можливість, у парки, лісополосу, луг, берег, гай – із дотриманням всіх вимог щодо проведення екскурсій дітей;
- звернути увагу на дотримання відповідної віку тривалості денного сну, забезпечити організацію денного сну при наявності доступу свіжого повітря (відкриті фрамуги);
- забезпечити оптимальний руховий режим, організацію різних форм фізичного виховання, проведення загартовуючих процедур;
- дотримання повітряного режиму (систематично провітрювати групові кімнати, спальні, туалетні кімнати); під час організації питного режиму дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог;
- слідкувати за одягом та взуттям дітей, вони мають відповідати погодним умовам, бути виготовленими з натуральних матеріалів, забезпечувати дитині свободу рухів та терморегуляцію, взуття має бути легким і зручним, забезпечити наявність обов’язкових головних уборів в сонячну погоду;
- активізувати просвітницьку роботу з батьками щодо збереження здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей в літній період.
Освітньо-виховний процес в літній період має бути повноцінним і здійснюватись протягом всього дня ( в ранкові години, під час прогулянок, в ІІ половину дня, вечірні години).
Ранковий прийом організовується на свіжому повітрі, проводяться згідно вимог різні форми роботи, обов’язковою є ранкова гімнастика на свіжому повітрі, бажано використовувати музичний супровід, що створить для дітей емоційний бадьорий настрій та налаштування на позитивні події протягом дня.
Після сніданку організовується освітньо-виховна діяльність за освітніми лініями ( за сприятливих погодних умов – на свіжому повітрі): особистість дитини, дитина в соціумі, дитина у природному довкіллі, дитина у світі культури, гра дитини, мовлення дитини. Проводяться тематичні, комплексні, інтегровані заняття, спрямовані на закріплення набутих знань та використання їх у нових ситуаціях.
Впродовж дня організовуються різні види:
- ігор (сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, драматизації, дидактичні словесні, з картинками, настільно-друковані, рухливі, з елементами спортивних ігор, ігри з піском, водою);
- праці (у природі, самообслуговування, художня праця, господарсько-побутова;
- самостійної діяльності (ігрова, художня, комунікативна, рухова, пізнавальна)
- дослідницька діяльність;
- індивідуальна робота;
- читання, розповідання, інсценуваня художніх дитячих творів;
- розваги: фізкультурні, музичні, літературні, театралізовані, дитячі концерти.
Всі ці заходи мають мати місце в роботі з дітьми в ЗДО в літній період.
У вечірні години робота з дітьми організовується у відповідності до діяльності впродовж дня та з врахуванням необхідності зменшення навантажень на дитину при доборі фізичних вправ та рухливих ігор. З дітьми проводяться спостереження, трудова діяльність, малорухливі ігри, індивідуальна робота тощо.
Необхідно пам’ятати про організацію щоденних занять з фізкультури на свіжому повітрі, крім днів, коли проводиться дитячий туризм у вигляді прогулянок-походів за межі ЗДО, який рекомендується проводити 1 раз на тиждень (за сприятливої погоди та відповідних умов).
З метою оптимізації рухової активності дітей відповідно до методичних рекомендацій «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» (лист МОНУ від 16.08.10 № 1/( - 563) крім занять з фізкультури слід проводити такі форми роботи :
- ранкова гімнастика;
- гімнастика після денного сну;
- фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки;
- рухливі ігри різної рухливості, сюжетні, безсюжетні, ігри-естафети, ігри-атракціони, ігри-забави, з елементами спортивних вправ;
- фізичні вправи на прогулянках;
- походи за межі дошкільного навчального закладу (дитячий туризм);
- фізкультурні свята (2-3 рази на рік);
- розваги (1-2 рази в місяць);
- дні здоров’я ( 1 раз в місяць);
- тижні здоров’я (1 раз на квартал);
- самостійна рухова діяльність;
- індивідуальна робота з фізвиховання.
Звертаємо увагу керівників ЗДО, вихователів-методистів, інструкторів з фізичного виховання, вихователів на використання всіх цих форм фізичного виховання у роботі з дітьми.
Вартість харчування у літній період збільшується на 10%.
В раціон дітей додані свіжі овочі, фрукти та соки.
Нас сонечко стрічає…
Нас сонечко стрічає,
У літечко біжить.
Теплом всіх пригощає,
Струмочком дзюркотить.
І ми радієм разом
Яскравій цій порі.
Багато друзів літо
Приносить дітворі.
Сплітаємо віночок
Із сміху і пісень.
Із друзями проводимо
Ми кожен літній день.
Нас сонечко чарує,
Дарує нам дива.
Яка весела, радісна,
Чудова ця пора!
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квітоньці,
Хай вона цвіте!
(Павло Тичина)
Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров'я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров'я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив дошкільного закладу. Дуже важливо при підготовці до літа з'ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок .
Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей .
![]()
Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, розваги, спортивні свята, «доріжки здоров'я». Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.
Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні - ми намагаємося уберегти малят від цього.
Проведення літнього оздоровлення передбачає розв'язання навчально - виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дитячому дошкільному навчальному закладі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.
«Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі!»
Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.
Профілактика дитячого травматизму
![]()
При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:
- купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
- купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
- якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з'ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
- не купайся відразу після прийому їжі;
- знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
- не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
- не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
- потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;
- не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
- при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
- потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
- не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
- при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.
ФОТОГАЛЕРЕЯ ЛІТО 2024
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Фотогалерея літо 2023
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ФОТОГАЛЕРЕЯ ЛІТО 2021
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() |
ФОТОГАЛЕРЕЯ ЛІТО 2020
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ВІДЕО ГАЛЕРЕЯ 2020
Літо 2020 (частина 1) | Літо 2020 (2 частина) |
ФОТОГАЛЕРЕЯ ЛІТО 2019