ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ЗДО

/Files/images/servrovka/IMG_5148.jpg /Files/images/servrovka/IMG_5146.jpg
/Files/images/servrovka/IMG_5150.jpg

Організація харчування дошкільників

Здоров’я дитини закладається змалечку, коли процеси розвитку організму найбільш інтенсивні. Серед факторів, що забезпечують інтенсивний розвиток дитячого організму (гігієнічних, оздоровчих, педагогічних) харчування набуває одного із найголовніших значень. Тому що, раціональне харчування дошкільника – необхідна умова його гармонійного росту, фізичного та нервово - психічного розвитку, стійкості до впливу інфекцій та інших негативних факторів зовнішнього середовища. Крім того, правильно організоване харчування формує у дітей культурно – гігієнічні навички, так звану правильну та раціональну харчову поведінку, закладає основи культури харчування.

Більшого значення харчування в сучасних умовах набуває в зв’язку із погіршенням стану здоров’я дітей взагалі, порушенням системності харчування в родині, зниженням якості продуктів харчування.

Організація харчування в закладі дошкільної освітиі регламентована законодавчими актами, має певні традиції, режим, раціон. А однією із головних умов є суворе виконання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці, зберігання продуктів харчування та приготування їжі.

Діти, що відвідують ЗДО протягом 9-12 годин, отримують трьохразове харчування, яке забезпечує їх добову потребу харчових речовинах та енергії приблизно на 75 – 80%. Тому, організація харчування в закладі освіти повинна доповнюватись правильним харчуванням в родині. Необхідно намагатись, щоб харчування дітей вдома доповнювало раціон ЗДО. Наприклад: на вечерю вдома рекомендуються ті продукти та страви, які дитина не отримувала в закладі дошкільної освіти. Якщо дитину приводять за 1–2 години до сніданку, то вдома можна дати стакан соку або фрукти. А у вихідні та святкові дні раціон харчування дитини краще максимально наближати до того, який вона отримує в дитячому садку.

Перед вступом дитини до закладу дошкільної освіти, батькам рекомендується наблизити режим її харчування та склад раціону до умов ЗДО. Необхідно привчати дитину до тих страв, які частіше там готують, особливо, якщо вдома дитина їх не отримувала. На жаль, не всі діти полюбляють все те, що корисно. Тому виховувати у дітей звичку і смак здорової їжі – справа нелегка, потребує терпіння. Часто-густо харчування дітей в родині, особливо у вихідні та світкові дні, зводиться лише до одного принципу - задоволення смаків та вередувань. Дитині дають те, що вона полюбляє: солодке, борошняне, жувальні цукерки і гумки, чіпси та сухарики, солодкі газовані напої або продукти так званого святкового столу. Необхідно вчити дітей, що не можна відмовлятися від молока, рибних, овочевих страв, та їсти тільки солодощі, бутерброди і закуски. Але буває, що батьки пропонують дітям дорогі делікатеси, вважаючи, що так краще. Проте, такі продукти за своїм складом поступаються «простій» їжі. Також важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість їжі, бо звичка їсти багато може привести до негативних наслідків як зайва вага і порушення обміну речовин. Пам’ятайте: «Ми є те, що їмо». Смачного та бувайте здорові!

Вартість харчування дітей у ЗДО з січня 2018 року становить:

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 14.02.2018 року №54 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м.Харкова у 2018 році" вартість харчування дітей у ЗДО з 01.01.2018 року становить:

- вікова група від 1-го до 3-х років 18,00 грн. (із розрахунку: 7,20 грн. - бюджетні кошти та 10,80 грн. - батьківська плата).

- вікова група від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 23 грн. (із розрахунку 9,20 бюджетні кошти та 13,80 батьківська плата)

Пільги на харчування:

Відповідно до рішення сесії виконавчого комітету Харківської міської ради діти учасників бойових дій в АТО з 01.01.2018 року будуть забезпечені безкоштовним харчуванням у закладі дошкільної освіти.

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

- Діти з малозабезпечених сімей;

- Діти-сироти ( під опікою);-

Діти з багатодітних сімей;

Діти інваліди;

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (безкоштовне харчування):

- Довідка з Управління праці та соціального населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.

- Довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.

- Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти учасників бойових дій в АТО (безкоштовне харчування):

довідка про участь особи в АТО;

посвідчення учасника АТО (ксерокопія);

свідоцтво про народження дитини (ксерокопія);

заява батьків на надання пільги в оплаті за харчування.

Пільги будуть надані з дня подачі документів.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %):

- Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.

- Ксерокопія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.

- Довідка форма № 3 - 1 шт.

Кiлькiсть переглядiв: 258 0